Paykwik Kart 


Paykwik İnternet ortamında “Epin” olarak Adlandırılmıştır.

Türkiye’de internet Kullanıcılarının E-ticaret ve diğer sitelerde Ödeme seçenekleri olarak kullandıkları bir kart’dır, Paykwik Kart’ın tek amacı internet ortamında kullanıcılara sorunsuz bir deneyim ve ödeme seçeneği sağlamaktır. Paykwik , online ödeme yapmada kullanılan, ön ödemeli bir nakit ödeme aracı ve bir “elektronik para” hizmetidir. Genellikle kredi kartı olmayan veya bilgilerini internet ortamında paylaşmak istemeyen kişilerce kullanılmaktadir.

Paykwik Kart internet ortamın’da Elektronik para olarak adlandırılan 14 haneli sanal karttır , internet e-ticaret , oyun , ve alışveriş sitelerinde kişisel kredi kartı bilgilerinizi paylaşmanızı önler ve sizi güvenlik altına alır.

E-Pin (Electronic Personal Identification Numbee) bir ödeme yöntemidir. E-Pin kodları harf ve rakamlardan oluşmakta olup 8, 12, 14 gibi haneden oluşabilir. Örnek: 412S-ER56- 9138-G8C1 Bir çok online oyun ve eticaeret siteleri tarafından ödeme yöntemi olarak kullanılmaktadır.

Bu tek kullanımlık ödeme kartı, online ve telefonda yapacağınız alışverişlerde ihtiyacınız olan ekstra güvenliği sağlar. Ayrıca sanal ve tek kullanımlık bir kart olmasından dolayı, ilk kullanımdan sonra geçerliliğini yitirir, böylece kaybolma veya çalınma riski yoktur.