PayKwik Nedir ?Paykwik kart, 14 haneli pin kodu ve cvv kodu ile desteklenmiş, fiziki olmayan bir elektronik ödeme kartıdır.Paykwik kart, online ödeme kartları arasında en çok tercih edilen ve beklentileri en iyi şekilde karşılayan kartlardan biridir.Birçok alışveriş sitelerinin yanısıra online oyunlardada kullanılmaktadır.

    Günümüzde insanlar internet üzerinden bütün alışveriş ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.Bunun yanında internet bazı tehlikeleride beraberinde getirmekterdir.Paykwik kart ile hiçbir kişisel verinizi paylaşmadan hızlı ve güvenli bir şekilde alışverişlerinizi yapabilirsiniz.

    Kullanımı oldukça basittir. Ödemenizi gerçekleştirmek istediğiniz sistem üzerinde, ödeme aracı olarak, e-pin seçimi sonrası karşınıza gelen ekranda, ilgili yere epin ile birlikte gelen, 14 haneli kodu girmeniz ve onay vermeniz yeterli olacaktır.


   Ödeme yapmak istediğiniz tutarı aynı pencerede belirtmeniz gerekmektedir. Yapılan harcama, otomatik olarak epin bakiyesinden düşecektir. Kalan bakiyeyi, dilediğiniz zaman, aynı işyerinde ya da farklı bir sistem üzerinde kullanabilmektesiniz.


Kodların kullanımı ile ilgili daha fazla bilgiyi, ödeme yapmak istediğiniz site üzerinde de bulabilirsiniz.


   Günümüzde pek çok alanda internet üzerinden alışveriş yapmak mümkündür. Bu durum hem hız hemde daha geniş ürün çeşitliliği açısından yararlar sağlamaktadır. Özellikle oyun sektöründe oyun almakya da oyun içi kozmetik ürünlere sahip olmak amacıyla da çeşitli satın alma işlemleri yapılmaktadır.

Online ödeme kartı kullanımı açısından önemli bir avantaj sağlar ve herkesin çok kolay şekilde satınalma işlemlerini yapabilmesine fırsat tanır. Bu sayede fiziksel bir ödeme yapılmadan, kart üzerindensağlanan ödeme ile birlikte internet ortamında oluşabilecek risklere karşı da koruma sunulur.

Online Ödeme Kartı Neden Güvenlidir?

    Online ödeme kartı güvenlik açısından kullanıcılara oldukça gelişmiş özellikler sunar. Her şeydenönce internet üzerinden yapılan alışverişi daha güvenli hale getirmesi limitinin kullanıcı tarafındanbelirlenmesi ve satın alma işlemi kadar bakiye belirlenmesidir. Bu yüzden kredi kartı gibi var olmayanbakiyeyi kullanmayarak borçlanma gibi durumların olmasının önüne geçer, üçüncü kişilerinkullanımının önüne geçer.Normal banka kartları ayrıca çocuklar için de temin edilmediğinden online ödeme kartı avantajlarıözellikle 18 yaşından küçükler için de çok fazladır. 18 yaşından küçükler bakiyeleri kapsamında onlineödeme kartı kullanabilir ve böylece özellikle oyun alımlarını çok kolay bir şekilde gerçekleştirebilir.İnternet ortamında gerekli olan güvenlik önlemlerinin alınmasını sağlayan ve riskleri ortadan kaldıranonline ödeme kartı bu bakımdan pratik, güvenli ve hızlı şekilde kullanım sunarak kullanıcıları için çokbüyük yararları beraberinde getirmiş olur. Kullanıcılar da gerekli güvenlik koşullarının sağlanmasınabağlı olarak istedikleri şekilde bakiyeleri kapsamında online kart aracılığıyla satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir